Jdi na obsah Jdi na menu
 

Prtě II. v bříšku

25. 2. 2015

25.2.2015 - 39tt+0 - Táta mi naplánoval datum porodu na 2.3., prý druhého jako Adélka, aby se mu to dobře pamatovalo. Takže pan doktor ho včera pěkně uklidnil, že se nic nechystá. Mno, jenže já mám vlastní hlavu a mám to vymyšlené samozřejmě líp, takže jdu ven...

24.2.2015 - 38tt+6 - Týdenní kontroly začínají být běžnou rutinou. Na monitorech sice tři ukázkové kontrakce po sedmi minutách, silné tak, že na ně nestačil graf, ale na ty odmítám reagovat. Jen se mi v jejich průběhu zvýší tep, přesně tak, jak to má být, ale jinak se kvůli nim odmítám byť i jen probudit. Dokonce mě zase musela vzbudit sestřička, abych se pořádně zamlelo, a ukázalo panu doktorovi, že je všechno v pořádku. Pro jistotu, protože jsem poslední tři dny větší spáč než obvyle, pan doktor zkontroloval i průtoky pupečníkem, takže zjistil, že se tady mám dokonce lépe, než bych v tomhle týdnu mělo. I rybníček tu mám slušně zařízený, vody tu mám, že bych s přehledem mohlo ubytovat ještě jednu menší rybičku. Takže verdikt jako obvykle. Domeček sice ukázkově pracuje, ale změny na čípku odminula veškeré žádné, takže si tady vesele hovím dál...

17.2.2015 - 37tt+6 - Kontrola po týdnu, maminka se prakticky nic nedozvěděla, krom toho, že když se hýbu, mám vyšší tep, což znamená, že placenta funguje, jak má, a tvrdne mi domeček, což znamená, že trénuje. Takže vše v pořádku. Taky se maminka dozvěděla, že ještě ven nechci. Ale jestli si to rozmyslím za 2 hodiny nebo za 2 týdny, to nikdo neví. Teda kromě mě samozřejmě, já v tom mám totiž naprosto jasno.. A máme se přijít ukázat zase za týden, jestli si to do té doby teda nerozmyslím.

9.2.2015 - 36tt+5 - Dnes už to vypadalo na kontrole lépe, po dobrém obědě jsem si schruplo, takže mě dokonce u KTG musela sestřička budit (normálně mi zatřepala s domečkem!), aby ten monitor k něčemu byl.. Domeček mi zase hodně tvrdnul, ale paní doktorka říkala, že to je všechno v normě. Akorát tlak museli mámě měřit načtyřikrát, než se dostali na hodnoty pod 150/100, ale nakonec se vleže podařil srazit na 130/90, takže prý dobrý.. Paní doktorka říkala, že do týdne by to prý na opuštění maminčina bříška neviděla, spíš až tak za dva týdny, takže bych si na tu rybičku přecijen mělo počkat. Vážím prý okolo 2.770 g, takže jsem kapánek drobnější a stále to vypadá v termínu na těch asi 3.200 g. Takže zatím posílám pozdrav a škytnutí pěkně z bříška :)

5.2.2015 - 36tt+1 - Tak dnešní kontrola nedopadla úplně podle představ. Maminka byla dosud skálopevně přesvědčená, že budu určitě rybička, takže nejméně do 19.2. budeme pěkně 2v1. No uznávám, to, že se vzbudím, kdykoliv se libovolná kapalina dotkne mého domečku (a je jedno, jestli se jde máma sprchovat, nebo se jen pocintá pitím), a začnu sebou mrskat, je jistě dostatečně silný signál. Jenže teď dělal pan doktor bububu. Tlak má prý maminka 145/85, což je nějak moc vysoko, obzvlášť na to, jaké je konstituce. KTG taky žádná sláva. Já se prý moc hýbu (no přichytili mi na domeček nějakou placku, což se mi ani trochu nelíbilo, tak jsem se ji snažilo odkopnout, fakt je to tak divné?), takže tep kolem 150, což už prý hraničí s tachykardií. A ten můj domeček je prý taky nějak moc reaktivní. Když do něj kopu, tvrdne, při vyšetření tvrdne.. Prý by za to pan doktor moc nedal, že se do týdne rozsypeme. Zvažoval, jestli nás radši zítra neposlat do porodnice, aby se ohlídal ten mámin tlak a můj tep a domeček, ale průtoky pupečníkem jsou naprosto v pořádku, a i když už se cpu do porodních cest, co to dá, čípek zatím drží beze změn. Takže to necháme přes víkend a další kontrola v pondělí..

19.1.2015 - 33tt+5 - Už jsem velké Prtě! Dneska mě pan doktor kontroloval, a zjistil, že už se mámě do bříška tak tak vejdu, budu si muset ten bejvák ještě trochu rozšířit. Mám už 2.200g, a prý jestli to tak půjde dál, v termínu bych mělo mít kolem 3.200g, takže trošinku drobnější, ale na mámu tak akorát. Hovím si už stabilně hlavou dolů a protože už pořádně nemám kam dát ruce a nohy, každou mou snahu o změnu dosavadní polohy máma pořádně cítí. Placenta se hezky vytáhla a nezavazí. Pan doktor byl překvapený, jak mi domeček hodně tvrdne, cítil to jen při ultrazvuku několikrát, tak hned kontroloval, jestli se náhodou nechystám ven, ale zjistil, že zatím nic neplánuju, na čípku žádné změny, krásně drží. Ve středu máma nastupuje na mateřskou a další kontrola nás čeká 5.2., to už budeme trávit i dvacet minut na KTG, a pak už budu chodit každý týden.

17.12.2014 - 29tt+0 - Máme za sebou test na cukrovku. Výsledky jsou v normě, takže si u mámy dál můžu objednávat sladkosti, jak se mi zlíbí. U testování byla ohromná legrace, máma k tomu sepsala povídání, jestli vás zajímají detaily. Hovím si teď už povětšinou hlavou dolů, proto mamka tolik běhá na záchod a proto jí bombarduju žebra a žaludek kopanci, když si dovolí si sednout a zmenšit mi tak můj vyhrazený prostor. Taky už vážím 1.370g, takže jsou ty kopance pěkně cítit. Ale ještě takových šest týdnů budu mít kolem sebe dost místa na to, abych se přetáčelo, jak se mi bude chtít. Pokud teda máma těch šest týdnů neprosedí.. Jinak jsme dostali pochvalu, že máme tabulkové těhotenství, porodní cesty ještě úplně uzavřené a čípek drží, jako by s ním máma nikdy žádné problémy neměla. Další kontrola a poslední velký ultrazvuk nás čeká až za měsíc.

1.12.2014 - 26tt+5 - Dneska na mě pořád někdo koukal. Nejdřív pan doktor dětský kardiolog, ten mi důkladně prozkoumal srdíčko, a říkal, že je všecko v naprostém pořádku. Ještě chybí uzavřít nějaké dvě dírky, aby bylo srdíčko úplně takové, jaké má být, ale ty se prý uzavírají až nějakou dobu po porodu, takže na to mám ještě spoooustu času. S panem doktorem jsem spolupracovalo vzorně, jenom ke konci už mě to nebavilo, tak jsem se natočilo zadkem a zádama, aby bylo zřejmé, že jsem po sestřičce, a že teda už stačilo. A pak na mě byli máma s tátou juknout ještě ve 3D. To už jsem toho mělo ale teda tak akorát dost, takže jsem se obličejem natulilo pěkně jednou stranou k placentě, a na druhou stranu jsem si připláclo pupečník. Já vám dám, fotit mě a natáčet, když mám mít ještě soukromí v bříšku. A aby bylo úplně jasno, párkrát jsem na ně pěkně vyplázlo jazyk. Nakonec máma pana doktora uprosila, aby mě přeměřil, takže už ví, že nosí v bříšku kilové miminko. Dva použitelné obrázky jsou ve fotogalerii, kousek mého vyplazovacího videa tady.

19.11.2014 - 25tt+0 - Dnešní kontrola byla rychlovka, pan doktor jenom kouknul na srdíčko, placentu a plodovou vodu, a hotovo. V rychlosti teda zjištěno, že se mám dobře, dokonce jsem se ani neobtěžovalo během celého asi třičtvrtěminutového ultrazvuku probudit. Na začátku prosince si mě máma s tátou prohlídnou víc, aby měli zase na památku nějaké to video ve 3D, pak kontrola před vánoci spojená se zátěžovým glukózovým testem, a pak už by s sebou pro jistotu měla máma všude tahat tašku do porodnice.

24.10.2014 - 21tt+2 - Vánoce budou sice až za dva měsíce, ale já jsem se rozhodlo, že dám tatínkovi dáreček už dneska. Tak jsem ho koplo. Bylo to zatím jen takové nesmělé ťuknutí, ale já to za ty dva měsíce ještě dopiluju :-)

23.10.2014 - 21tt+1 - Už jsem velké prtě, byli jsme na druhém velkém ultrazvuku. Abych nezdržovalo, hned na začátku jsem mámě, tátovi i panu doktorovi ukázalo vztyčený palec, aby bylo jasno, že tuhle budící proceduru můžeme maximálně zkrátit, a že je všechno v naprostém pořádku. Mno, doktor si nedal říct, a přes půl hodiny si mě prohlížel ze všech možných i méně možných úhlů. Nakonec mi samozřejmě musel dát za pravdu. Jsem naprosto zdravě vyhlížející miminko, a už mám 380g. A maminka už tuší, co jsem zač. Tak schválně, bude na porodním sále překvapení jenom pro tatínka? Nebo pro oba? :) A protože byl pan doktor extrémně nešikovný, mají naši hned tři fotečky. Akorát teda všecky stejné.. Jsme si s velkou sestřičkou podobní?

10.10.2014 - 19tt+2 - Ode dneška už se mamince budu hlásit každý den. Aby věděla, že mě má a že se mám dobře.

6.10.2014 - 18tt+5 - Konečně jsem v něčem sestřičku předběhlo, dokonce o měsíc a půl. Po obědě jsem mámě dobré tři minutky škytalo v bříšku. Až se nevěřícně musela ptát Googlu, jestli vážně můžu škytat už takhle brzy. No samozřejmě, že můžu. Trénuju dýchání, takže škytám :)

25.9.2014 - 17tt+1 - Zase se na mě byli podívat krom mámy a pana doktora taky táta a Adélka. Máma byla nervózní, že prý oproti sestřičce strašně málo kopu, ale jsem ještě malinké a taky andílek, že jo. Navíc mě máma pořád houpe, tak kdo by nespal.. A protože chci, aby měli pravdu jak v Bašce (tam prý budu kluk), tak i v Třebíči (tam budu zase holčička), potvrdil se mámin sen, co jsem ji tuhle poslalo, a místo aby pan doktor potvrdil variantu z minulého ultrazvuku, viděl tu druhou :) Takže spokojení můžou být úplně všichni. Jsem zvědavé, co uvidí za měsíc třetí pan doktor na druhém velkém ultrazvuku, když víc variant už není..

15.9. 2014 - 15tt+5 - V noci před spaním (teda před máminým spaním, já zrovna vstávalo, konečně mě máma přestala houpat) jsem sice velice jemně a citlivě (páč su andílek), ale přecijen koplo mámu.

30.8.2014 - 13tt+3 - Máma už ví, že to bublání v bříšku, když si lehne a chtěla by spát, jsou moje kaskadérské kousky.

26.8.2014 - 12tt+6 - První velký ultrazuk je za námi. Podle paní doktorky bych se mělo narodit nejspíš 4.3.2015, což si ještě důkladně rozmyslím. Všechno, co se dalo zkontrolovat, je naprosto v pořádku, dokonce mi máma s tátou počítali i prsty na rukách. Rostu jako z vody, už mám od hlavy po zadek 6,6 cm, a srdíčko mi bouchne 155x do minuty. Na ultrazvuku to zní, jako bych jelo rychlíkem. Riziko Downova syndromu jsme snížili z 1:733 na 1:14657. Takže kdyby mě maminka porodila čtrnáctapůltisícekrát, měla by jedno nemocné miminko a spooooustu zdravých :) Placenta je pořád ještě nízko, ale i za ten týden už se vytáhla, a do dolního segmentu tak zasahuje už jenom okrajem. Maminka už taky na 80% tuší, co ze mě bude. Oproti tomu Adélka v tom má teda jasno úplně, ta ví přesně, že budu miminko :)

18.8.2014 - 11tt+5 - Tak velký ultrazvuk se zatím nekonal, prý mě dnes paní doktorka potřebovala jenom přeměřit, aby věděla, jaké mají být hodnoty, když vezmou mamince krev, a příští týden pak mohli výsledky z krve nakombinovat s velkým ultrazvukem. Stejně mě byli zase okouknout i táta s Adélkou. Dneska jsem jim i zamávalo ručkama a zakopalo nožkama, a na chvilku jim paní doktorka pustila i moje srdíčko. Taky zjistila, že budu nejspíš starší, než se myslelo, nejsem velké jako miminko v deseti týdnech a pěti dnech, ale spíš jako miminko v jedenácti týdnech a čtyřech dnech, mám už 4,7 cm. Ale přesné stáří a předpokládaný termín porodu určí až ten příští týden. Každopádně máma už vyfasovala průkazku a paní doktorka ji uklidnila, že ty vysoké horečky na začátku těhotenství znamenají většinou buď všechno, nebo nic. Tedy buď to miminko nezvládne vůbec a maminka potratí, nebo to miminko zvládne a pak by to mělo být bez následků. Takže tím, že se vyvíjím, jak mám, by to mělo znamenat, že bude vše v pořádku. Může se sice stát, že se objeví nějaká vada centrální nervové soustavy později ještě u maminky v bříšku nebo až po narození, ale nebývá to běžné. Ale budou si mě víc hlídat. Takže jedinou komplikací momentálně je, že jsem si pláclo placentu pěkně dolů, aby mi nezavazela, což je sice na začátku těhotenství celkem normální, ale v kombinaci s tím, že maminka nemá celý čípek, by to nemuselo dělat dobrotu, takže by se měla více šetřit a neměla by třeba tahat Adélku a tak. Ale že je na přední stěně, takže s narůstajícím bříškem by se do dvacátého týdne měla vytáhnout výš.

7.8.2014 - 10tt+1 - První kontrola v Třebíči je za námi. U mě vypadá všechno v pořádku, už mě byli okouknout i táta s Adélkou. Moc jsem se jim líbilo a taky si hned vyprosili moji první fotku. Jinak mám 2,48 cm a domeček mám až k mámině stydké kosti, takže se tu mám jako.. ..no jako ryba ve vodě :-)

 

24.7.2014 - 8tt+1 - Dnešek byl ve znamení čekání. Máma tedy netrpělivě čekala na tuhle kontrolu celý týden a půl, protože s minulou fazolkou to zrovna v tomhle období dobře nedopadlo, ovšem dnešek tomu nasadil korunu. Objednaní jsme byli na 9.30, tak jsme tam po čtvrt i s Adélkou nakráčeli. Zvoníme a nic. Zvoníme ještě dalších pět minut a pořád nic. Hm, asi nefunguje zvonek. Tak máma telefonuje. Nikdo nebere. Tak kouká na net, jestli mají dovču nebo co a ne, oni mají ve čtvrtek od jedenácti. Kontrola tabletu i kartičky od sestřičky dopadla stejně - objednaní jsme 24.7. na 9.30. No bezva, tak čekáme. Dovnitř nás nemá kdo pustit, takže zůstáváme venku a poblíž je hřiště, takže Adélka je změnou plánů nadšená. V jedenáct přijde sestřička (ta cizí, ne ta moje) a kouká na nás jak tele na nové vrata, co tam chceme, že doktor chodí až na jednu. Po hodině a tři čtvrtě čekání již patřičně nakvašený Maminkosaurus Rex podává té cizí sestričce kartičku, načež se tato omlouvá, že to je její písmo, a že nás má napsané na pátek, tak jestli teda dojdeme zítra. To už se Maminkosaurus tak tak držel, aby cizí sestřičku nesežral, nakonec však sestričce sdělil, že nikoliv, neboť zítra už v Brně nebudeme, a že tedy počkáme, a nacpali jsme se do čekárny. Tam máma s Áďou svačily, zpívaly, tančily, říkaly říkanky a povídaly si. Jak tam nebyl doktor, přišlo si jen pár dam pro recept, jinak tam bylo prázdno. Sestřička přes ty papírové zdi všecko slyšela, a tak jsme i my za chvíli slyšeli, jak telefonem vysvětluje situaci panu doktorovi a popohání ho. Ten nakonec doběhl 'už' ve čtvrt na jednu, s rohlíkama v ruce, chudák ani neobědval a hned mámu bral. Ta, jak zjistila, že jsem naprosto v pořádku a srdíčko mi bije jako zvon, se nakonec přecijen zklidnila a už nechtěla tu cizí sestřičku sežrat. Ale stejně si nechala napsat zprávu, že příště už půjde do Třebíče.

 

14.7.2014 - 6tt+5 - Dneska mě máma poprvé viděla jako malinkatou fazolku. Zjistila, že jsem tam, kde mám být, a že už mi začíná tlouct srdíčko. Pan doktor taky odhadl mé stáří na 5 týdnů a 5 dní (dle prvního velkého ultrazvuku budu nakonec asi o týden starší), takže už se ví, že bych mělo být nejspíš ve znamení ryb. Zatím si spokojeně plavu, takže se mi to jeví jako dobrý nápad, což ovšem neznamená, že to nemůžu přehodnotit..

 

 7.7.2014 - 5tt+5 - Po úspěšném zatloukání 23. a 30.6., kdy jsem suverénně tvrdilo, že nejsem, a neukázalo jsem ani slaboulinkého ducha druhé čárky, jsem se tentokrát na těhotenském testu již přiznalo.