Jdi na obsah Jdi na menu
 

Co jsem kdy provádělo

2.6.2012 - 38tt+5 - Na dnešek naši vymysleli pro změnu dětský den na letišti v Medlánkách, že prý tam budou pejsci a hasiči a kdovíco. Myslíte, že stojím o další dětský den z bříška? Ten řečkovický klaun mi úplně stačil. Mámo, táto, já chci ven!

1.6.2012 - 38tt+4 - Táta s mámou mě vzali na dětský den do Řečkovic, jen tak nakouknout, abych prý vědělo, hrazdicka.jpgo co jsem přišlo, když jsem ještě u mámy v bříšku, i když mi domlouvala, že druhá půlka května je na narození akorát. Jako by nevěděla, že nejlíp to vím stejně já, a že na mě nějaké domlouvání rozhodně neplatí. Ale po cestě mi koupili hrazdičku, a o tu nepřijdu, tak aspoň něco.

29.5.2012 - 38tt+1 - Tak máme za sebou s mámou poslední kontrolu u pana doktora v ordinaci, na příští už jsme objednaní do porodnice. Pan doktor teda kontroloval jen mámu, ale hlásil, že už se prý pěkně chystám ven, akorát nepozná, jestli budu nachystané za několik minut nebo týdnů. Dneska ti doktoři taky nic nepoznají, já už v tom mám například naprosto jasno.

15.5.2012 - 36tt+1 - Dneska se na mě naposledy koukal pan doktor v ordinaci, jestli bude ještě nějaká kontrola v bříšku, tak až v porodnici. Mám se moooc dobře. Jsem hlavičkou dolů, což vyhovuje i mámě a panu doktorovi, méně už máminu močovému měchýři. Ale protože bych to nebylo já, kdybych nemělo něco extra, nacpalo jsem se místo vlevo, jako to dělá většna miminek, vpravo. A aby toho nebylo málo, jsem natočené zadečkem dozadu. Takže místo obvyklého tzv. levého předního postavení, kdy by mi pak při porodu stačilo otočit se o 45°, zaujímám tzv. pravé zadní, kdy se budu muset otočit o 135°. Ještě se to může změnit. Není to sice pravděpodobné, ale u mě nic nemožného, takže ještě uvidím, jak bude máma hodná. Momentálně to ovšem rozhodně v plánu nemám. Podle ultrazvuku totiž vážím 3.160 g, což mi teda přijde akorát, ale podle nějakých hloupých tabulek to odpovídá miminku v 37tt+4, tedy o týden a půl staršímu. A místo toho, aby máma byla nadšená, jak se mám dobře, tvrdí, že jsem obřík, a že se mám urychleně připravit k odchodu z bříška a příchodu na svět. To si teda ještě pořádně rozmyslím...

5.5.2012 - 34tt+5 - Tak jsme absolvovali předporodní kurz, abychom věděli, do čeho jdem, a povím vám, bude to legrace. Teda pro mě určitě. Včera jenom já a máma, dneska i s tátou. A když měl táta přinést tréningovou panenku, aby si s mámou nacvičili, jak mě zvedat, nosit, koupat a tak, donesl holčičku. Tak schválně, trefil se?

23.4.2012 - 33tt+0 - Mám své první nelékařské obrázky, naši byli s fotografkou Verunkou, co jim fotila svatbu, na Prýglu. Pro představu, tady jsem s mámou, tátou a botičkama.

20.4.2012 - 32tt+4 - Naši mě vzali na moji první dovolenou, na tři dny do Jeseníků. Z těch krásných hradů, přírody a postaveného sněhuláka jsem teda moc nemělo, z bříška je fakt nic moc výhled. Poznám jenom, jestli je světlo nebo tma, a to ještě nesmí být máma moc navlečená. Zato v aquacentru se mi mooooc líbilo, snížené působení gravitace je bezva, zvažuju kariéru kosmonauta nebo potápěče.

17.4.2012 - 32tt+1 - Máma byla panem doktorem po kontrole ujištěna, že všechno vypadá v pořádku, a že teda zatím ven nechci. A když se ptala, jestli spolu zvládneme ještě předporodní kurz na začátku května, zjistila, že teď je mi sice ještě v bříšku dobře, ale za hodinku se klidně můžu rozhodnout, že už stačilo a že chci na svět. Takže s sebou všude vláčí tašku do porodnice. Taky zjišťovala, čím to, že se pořád tolik melu, jestli nemám nějaké potíže, no a samozřejmě nemám, prostě jsem jenom akční miminko a dávám to znát už v bříšku, aby to pak nebyl takový šok. Máte se tedy na co těšit!

30.3.2012 - 29tt+4 - Naši mi koupili krásnou záclonu zaclona.jpgdo pokojíčkoložnice. Jsou na ní kočičky, myšky, kosáci a ptáčci na houpačce a hraje barvičkama. Třebíčská babička mi ji zapošila a našila na ni řasící stuhu, aby se mi vlnila, tak jsem jí za to koplo. Takže plním plán, jak jenom to jde.

24.3.2012 - 28tt+5 - Mám další zářez! Dneska jsem na návštěvě v Bašce slavnostně koplo tetu Radušku, a aby to měla komplet, předvedlo jsem taky krátkou ukázku škytání a vlnění. slunicko.jpgTak ještě babičku a dědu v Třebíči a mám to komplet... Jo a včera jsem dostalo krásnou sluníčkovou SPZku na kočárek. A taky si musím pěkně postěžovat... V týdnu mi táta poprvé nařezal! Když oni pořád povídali, povídali, já už chtělo spinkat, tak jsem se natočilo zadkem a to se pak dalo akorát krásně zapřít nohama mámě o žebra. No a mámě jsem tak udělalo na bříšku vzorový zadečkový hrbol. Té se to z nějakého nepochopitelného důvodu nelíbilo a začala kňučet, že se jí proderu ven bříškem nebo co, taková blbost. No a za to MNĚ! táta rovnou na ten vzorový hrbol naplácal... To je nespravedlnost, co?

18.3.2012 - 27tt+6 - Máme za sebou akční víkend. V pátek velká stěhovací akce, kdy babička a děda z Třebíče dovezli moji skříň a police na můj kočárek, a děda z Bašky s tátou pak skříň nastěhovali do pokojíčkoložnice. Tak jsem za to večer dědu koplo. kocarek.jpgV sobotu dopoledne přidali taky police do komory, takže mi večer mohli máma, táta a strejda z Bratislavy sestavit moje krásné červenočerné vozidlo. No bylo potřeba to pořádně zapít, takže jsem pilo a pilo, až jsem z toho potom škytalo tak, že už to přes mámino bříško cítil i táta. A dneska večer byli zase plavat. To mám moc rádo, protože mě ta hloupá gravitace nestáčí hlavou dolů a můžu si v bříšku metat kotrmelce, jak se mi zachce.

14.3.2012 - 27tt+2 - Rostu jako z vody a taky pěkně přibírám. Už mám 1.090 g. Jsem akční miminko, pan doktor si mě musí vždycky pauznout, když si potřebuje něco prohlídnout. A ráno jsem kopalo do bříška i tátu, když se k mámě tulil, ať si mě taky trochu užije.

4.3.2012 - 25tt+6 - Škytám! Teda pít vodu a potom škytat umím už dlouho, ale teď už jsem dost veliké, aby to poznala i máma.

 

3.2.2012 - 21tt+4 - Dneska jsem poprvé koplo tátu. A protože u nás byla na návštěvě teta Evča, ani ona nepřišla zkrátka.

 

mevidek-usinacek.jpg2.2.2012 - 21tt+3 - Podvod! Pořídili si na mě uspávacího medvěda! Já už mámu tak krásně trénovalo, v noci ji co dvě, tři hodinky budilo a nenechalo spát, aby potom byla jako zvyklá, až budu na světě, a oni na mě takhle! Koupili takovouhle obrovskou (má 35 centimetrů, je větší než já) zelenou obludu a když v noci moc kopu, dají ji k bříšku, takže nemám kam utéct, máma jí zmáčkne tlapku a ona si, potvora, potichu brouká takovou straaaaaaašně pomalou uspávací melodii, a do tří minut jsem v limbu. A máma s tátou taky. Jsou nadšení a zvědaví, jestli to bude fungovat taky až budu z mámina bříška venku. Já teda ne.

1.2.2012 - 21tt+2 - Dneska na mě táta s mámou koukali ve 3D. Samozřejmě byli zvědaví na obličej, takže jsem před ním vehementně šermovalo rukama i nohama, a vůbec jsem se velice akčně mlelo, takže výsledkem je asi dvacetiminutové video rozmazaného něčeho, kde jde ve světlých okamžicích trošku vidět podvyživené miminko. A pár použitelných fotek, nejhezčí jsem tady. Podvyživené samozřejmě nejsem, jen se mi podkožní tuk začne vytvářet až za týden, za dva.

17.1.2012 - 19tt+1 - Dneska by se máma mohla dozvědět, jestli jsem holka nebo kluk. No, mohla by, kdybych to nebojkotovalo. Takhle mohl pan doktor jen tipovat, takže už to není 50:50, ale 60:40. Ale jinak mi měřili hlavičku, bříško a stehenní kost a kontrolovali všecky orgány, a všecko vypadá v pořádku.

16.1.2012 - 19tt+0 - Včera večer mi máma vysvětlovala, že půjdeme dneska na kardiologii, že pan doktor na ultrazvuku zkontroluje moje srdíčko. Mělo jsem tedy dostatek času se připravit, takže jsem se otočilo k panu doktorovi zadkem. S tím, že jestli teda chtějí koukat na moje srdíčko, tak se rádo podívám, jak ho přes ty záda najdou. No, pan doktor z toho měl legraci, protože jsem objevilo jedinou polohu, kde opravdu nejde vidět vůbec nic. Máma už se tolik nesmála, protože jí pak pan doktor šťouchal ultrazvukem do bříška, abych se otočilo. Mámu jsem trápit nechtělo, takže po dvou minutách šťouchání jsem se začalo přetáčet. Samozřejmě kolem dokola, poloha zadkem k ultrazvuku se mi prostě líbí. Ale než jsem se přetočilo do výchozí pozice, pan doktor stihl zkontrolovat průtok krve srdíčkem, obě komory i předsíně, a vše, co jde u takhle prťavého človíčka zkontrolovat, je v pořádku. Táta měl ohromnou radost, že jsem evidentně po něm.

23.12.2011 - 15tt+4 - Naděluju dárky s předstihem - dneska jsem mámu poprvé regulérně koplo.

20.12.2011 - 15tt+1 - Dneska se na mě šel k panu doktorovi zase podívat i táta. Už jsem tolik povyrostlo, že jsem na fotku asi moc veliké. Vůbec mi to na ní nesluší a nezasvěcený nemá šanci poznat, která skvrna je co. Mámě opět vzali krev a dělali tripple test, další zjišťování vývojových vad - také tentokrát vše pořádku, a to i v kombinaci s tím minulým.

29.11.2011 - 12tt+1 - Na dnešní fotce už vypadám jako opravdové miminko. Pan doktor mi měřil nuchální projasnění (to je nahromadění tekutiny v podkoží na krku) a vzal mámě krev, aby se zjistilo, jestli nemám nějakou vývojovou vadu - výsledky jsou v pořádku. Taky se na mě byl poprvé podívat táta a moc jsem se mu líbilo. A už mámě bublám v bříšku, jen ona si ještě není jistá, jestli jsem to opravdu já.

7.11.2011 - 9tt+0 - Máma dostala mou první fotku, vypadám na ní jako nepříliš zdařený Křemílek. Tu tady ani dávat nebudu, místo rukou a nohou kolečka a přes obličej stín, co vypadá jako veeelký nos, no hrůza. Taky jsem pěkně ukázalo srdíčko, tluče jako splašené, ale miminka to tak prý mají.

10.10.2011 - 5tt+1 - Ukázalo jsem se mámě na ultrazvuku, zatím jako malinká fazolka, která ovšem dokáže už za pár dní dělat se žaludkem psí kusy.

4.10.2011 - 4tt+1 - Prásklo jsem se mámě a tátovi na těhotenském testu.